Jeg er en nysgerrig og engageret medarbejder, som er villig til at lære og hurtigt sætter mig ind i nye opgaver. Jeg møder arbejdet med ansvarlighed, åbenhed og en positiv tilgang.
LærevilligHurtig til at læreAnsvarsbevidstNysgerrigSamarbejdsvilligMotiveretÅben for feedbackPositiv tilgangPålidelig
Opdateret 05. februar 2026
Min uddannelse
2021
-
2026
BSc. Datalogi
Anden uddannelsesinstitution i udlandet
Uddannelsesområde:
IT
Periode:
november 2021
-
juni 2026
Min erhvervserfaring
2025
-
2025
Data Analyst Intern
Johannes Gutenberg University Mainz
Som Data Analyst Intern i Nightingale-projektet ved Johannes Gutenberg University Mainz arbejdede jeg med analyse af store sundheds- og miljødatasæt fra UK Biobank. Jeg udførte datarensning, forbehandling og statistiske analyser i Python og bidrog til visualisering, rapportering og udarbejdelse af forskningsmateriale i samarbejde med et internationalt team.
Arbejdsområde:
Data & Analyse
Periode:
april 2025
-
juli 2025
Mine kompetencer
Evner
ansvarlighedkommunikationlæring i praksislæringsvillighedproblemløsningsamarbejdeselvstændigt arbejdestrukturtilpasningsevneåbenhed for feedback
Sprog på arbejdsniveau
dansk – arbejdsniveauengelsk – flydendefilippinsk/tagalog – næsten modersmålhiligaynon – modersmål
Hjælper os med at drifte websitet, så grundlæggende funktioner som navigation og login fungerer som forventet.
Læs mere
Sessionstyring og login
Sikkerhed og misbrugsbeskyttelse
Huske dine valg og præferencer
Statistik
Hjælper os med at forstå hvordan websitet bruges for at forbedre indhold, funktioner og den samlede oplevelse. Statistikker anvendes kun samlet/anonymt.
Læs mere
Besøgsstatistik og sidevisninger
Populære funktioner og indhold
Teknisk performance
Marketing
Hjælper os med at vurdere, om vi når de rette målgrupper med vores indhold samt vise indlejret indhold fra tredjepart, fx videoer og opslag fra sociale medier.
Læs mere