Nyuddannet diplomingeniør i kemiteknologi med fokus på miljø og procesteknik. På min uddannelse har min faglige fokus været på matematik, laboratoriearbejde og planlægning, og kemiske processer.
Hovedopgaver var dataanalyse af affald og vandanalyser, samt ad-hoc opgaver i produktionen. Tilknyttet projekt omkring deres udledning, som blev delvist løst.
Arbejdsområde:
Naturvidenskab
Periode:
august 2024
-
januar 2025
Mine kompetencer
Evner
analytiskdatabehandlingdetaljeorienteretenhedsoperationeroptimeringorganisk kemiproceskontrolprojektearbejdesamarbejde i tværfaglige teamssktruktureret problemløsningspildevandstatistikuorganisk kemi
Sprog på arbejdsniveau
danskengelsk
Mine præferencer
Jobtype
Fuldtidsjob
Arbejdsområde
Data & AnalyseForskning & UdviklingNaturvidenskabProjektledelseRådgivning & SupportTeknik
Hjælper os med at drifte websitet, så grundlæggende funktioner som navigation og login fungerer som forventet.
Læs mere
Sessionstyring og login
Sikkerhed og misbrugsbeskyttelse
Huske dine valg og præferencer
Statistik
Hjælper os med at forstå hvordan websitet bruges for at forbedre indhold, funktioner og den samlede oplevelse. Statistikker anvendes kun samlet/anonymt.
Læs mere
Besøgsstatistik og sidevisninger
Populære funktioner og indhold
Teknisk performance
Marketing
Hjælper os med at vurdere, om vi når de rette målgrupper med vores indhold samt vise indlejret indhold fra tredjepart, fx videoer og opslag fra sociale medier.
Læs mere